Legend of the Five Rings & Nero Games

Hráte sa radi spoločenské hry? A čo kartové? Ak je odpoveď áno, určite sa potešíte, že na festivale bude k dispozícii nielen pútavá fantasy kartová hra na motívy feudálneho Japonska, ale aj originálne kartové a stolové spoločenské hry zo slovenskej produkcie.

Legend of the Five Rings sa odohráva vo fiktívnej krajine Rokugan, ktorá vznikla inšpiráciou feudálneho Japonska. Táto kartová zberateľská hra je podobná kartám Magic the Gathering a je určená pre dvoch a viac hráčov, ktorí si stavajú svoje hracie balíčky. Vyhrať sa dá štyrmi rôznymi spôsobmi, a to nielen útočením na protihráča. Po splnení určených podmienok sa víťaz stáva cisárom Rokuganu.

Na Nipponfeste a Hangukone si môžete túto hru sami vyskúšať, zodpovedná osoba Vám ju s radosťou  vysvetlí a pomôže s hraním.

 

Nero Games je autorská dielňa pôvodom zo Slovenska, tvoriaca originálne hry už od roku 2006. Mohli ste ich vidieť na mnohých festivaloch a podujatiach a Nipponfest s Hangukonom nebudú výnimkou.

EXPERIENCE:Streetwar, FatalArena, RAW, AB, Sketch, ContRoller a iné Nerove hry si teda budete môcť zahrať aj u nás, samozrejme s odborným výkladom ich autora.

 

Vaši organizátori